Zde nadete odpovědi na nejčastější dotazy našich zákazníků. Pokud i přesto nenajdete potřebnou informaci, neváhejte nás kontaktovat.

Jak dlouho stavba trvá ?

Výroba domu zabere asi dva až tři měsíce podle velikosti domu. Jeho transport a sestavení poté přibližně jeden týden, včetně případné verandy. U nás má zákazník možnost nechat si dům vyrobit již během vyřizování potřebných povolení a po získání povolení jej ihned odvést a užívat. Stavět ale začínáme až po složení první zálohy ve výši 50%.

Jaké má dům tepelně izolační vlastnosti ?

Dřevostavby s izolační vrstvou jsou stavby s nejlepšími tepelně izolačními vlastnostmi. Tedy pokud jsou izolované nejen ve stěnách, ale i ve stropě a podlaze. Laicky řečeno fungují jako polystyrenový box na potraviny. Pokud do něj dáte mražené věci, vydrží dlouho studené, pokud do takového boxu dáte teplé jídlo, vydrží dlouho teplé. Stejně je to i s domem FACE HOME. Pokud uvnitř zatopíte, dům se postará o to, aby vám teplo co uvnitř dlouho vydrželo (narozdíl od srubu nebo roubenky, které vychladnou velice rychle, pokud přestanete topit). Pokud v létě na noc otevřete okna a pustíte chladnější vzduch dovnitř, vydrží chladnější prostředí v domě po celý den.  Domy FACE HOME mají standardně bez dodatečné izolace sílu stěny 13cm. Dům je možné objednat i nadstandardně izolovaný se stěnami  27cm (vnitřní konstrukce s 10cm izolační vaty a zateplená fasáda s 12cm EPS).  Podlahy jsou o síle cca 25cm a stropy jsou zatepleny 15cm vrstvou vaty v šikminách a 25 v rovných plochách. Navýšení ceny je potom o 11%.

Mohu si změnit půdorys domu, třeba jen o málo ?

Je to možné, ale minimálně. Jedině unifikovaný modulový systém výroby nám dovoluje dostat cenu tak nízko a proto je nutné všechny změny s námi konzultovat.

Mohu změnit počet velikost a počet oken ?

Lze měnit počet, umístění, velikost i barvu oken.

Mohu chtít jiné umyvadlo, nebo třeba sprchový kout ?

Ano, v tom případě vám dodáme dům například bez umyvadla, pouze s přípravou na baterii a odpad. Naši nákupní cenu umyvadla Vám odečteme. Odečítáme jen cenu materiálu.

Co musí zajistit kupující ?

Přípojku vody, elektřiny 220 V a systém odpadu. Například jímku na vyvážení.

Děláte také základy ?

Ano, zprostředkujeme Vám montáž zemních vrutů. Pokud chce kupující postavit dům na betonové patky musí si je zajistit svépomocí, nebo některou místní firmou.

Na základové desky naše domy nestavíme.

Platí se DPH ?

Ano platí. Ceny v katalogu jsou bez DPH. Pokud budete kupovat dům za účelem zřízení mobilní kanceláře, nebo například skladu a jste plátci DPH máte možnost vrácení DPH. Dům kupujete jako výrobek plnící funkci stavby, bude Vám účtováno 21% DPH. 

Jak probíhá objednání a placení ?

Pokud se rozhodnete pro koupi domu FACE HOME, sejdeme se u nás ve firmě, nebo můžeme přijet za Vámi na pozemek, kde bude realizace a při té příležitosti můžeme podepsat smlouvu, pokud jsme již napevno dohodnuti. Jako jistinu od Vás ale požadujeme alespoň minimální část zálohy. Před započetím výroby domu platí kupující 50% z ceny jako zálohovou platbu. Po dokončení hrubé stavby je splatná druhá záloha ve výši 30% a po dokončení celého díla, před expedicí bude kupujícím složena na účet zhotovitele poslední platba ve výši 20%. Pokud máme některý dům hotový a připravený k expedici, je možné na základě faktury převést v bance příslušnou částku ve výši 100% a dům si nechat přivézt.

Budu mít k domu projekt ?

Není v ceně domu. Spojíme Vás s projektantem, jakmile pro něj budeme mít připraveny podklady. Pro účely řízení stavebního úřadu stojí projektová dokumentace 24000,- Kč bez DPH(stavební část). Je možné se s projektantem domluvit i na kompletním vyřízení ohlášení stavby, či stavebním povolení, potom je cena smluvní, dle náročnosti.

Krb nebo krbová kamna ?

Dům může být doplněn o přípravu prostupů kouřovodu stěnou vytvořením výdřevy o rozměrech 40x40cm. U domů typu rodinný dům je toto již standardně v ceně. Komín si poté musíte nechat udělat v místě kominíkem a opatřit revizí.

Jaké se FACE HOME vytápí ?

Standardně je zde doporučené vytápění olejovými elektrickými přímotopy, nebo kombinací krbových kamen a elektrických přímotopů. Vzhledem k dobrým tepelně izolačním vlastnostem domu a menším rozměrům místností je topení olejovými přímotopy velice ekonomické.

Nejedná se o dovoz komponentů z asie ?

Ne, vše je vyrobeno v ČR a v naší firmě.

Jaké povolení potřebuji od stavebního úřadu ?

V případě že stavba domu do 25m2 bude stát na pozemku, kde již rodinný dům stojí, pak se jedná o doplňkovou stavbu a nevyžaduje žádné opatření stavebního úřadu. Stejně tak lze postavit i dům do rozměru 25m2 jako zařízení staveniště pro výstavbu hlavního rodinného domu a později u něj požádat o změnu účelu stavby jako trvalé. Pokud stavíte dům nad 25m2 a nebo bude jako jediná stavba na pozemku, potřebujete příslušné povolení stavebního úřadu. Většinou se jedná o územní rozhodnutí, nebo souhlas s umístěním stavby. Z praxe víme, že na  stavby nad 25m2 má každý stavební úřad trochu jiné stanovisko a je tedy potřeba se zeptat na příslušném stavebním úřadě. Stavby na zemních vrutech by měly být akceptovány jako přenosné a bez problémů odstranitelné. Ale i to je v kompetencích příslušného úřadu. Při dotazování na stavebním úřadu doporučujeme nenazývat zemní vruty zemními piloty (tyto nejsou odstranitelné a znovu použitelné). V případě stavby jako rodinného domu potřebujete souhlas s ohlášením stavby.

Ceník příplatků bez DPH

 • okno zvětšeno na balkonové dveře 90×200                                                  4000,- /ks
 •                                                             150×200                                                  7600,- /ks
 •                                                             110×90                                                    1850,- /ks
 • jiná barva oken dveří než bílá                                                                            850,- /ks
 • bojler (nad 100l) 150 až 160, ležatý                                                               4800,- až  6500,-
 • připojení a odpad na pračku                                                                            3200,-
 • Průtokový ohřívač 5,5 /11 kW                                                                         6500,-
 • samostatně bojler na dvojsazbu                                                                    2400,-
 • elektrorozvod na samostatné zásuvky přímotopu a bojleru                    11500,-
 • sprchový kout čtvrtkulatý max. 90cm (vanička + zástěna)                        7800,-
 • zahradní venkovní kohout                                                                                1800,-
 • obklad navíc ( standard  za vanou a sprch.koutem)                                      700,-/m2
 • venkovní zásuvka                                                                                                500,-
 • vývod na digestoř střechou                                                                             4200,-
 • venkovní obklad dřevem                                                                                  1800,-/m2
 • neotvíratelné okenice                                                                                      4500,-/okno
 • dřevěné štíty                                                                                                   17000,-
 • TV zásuvka + vývod do štítu                                                                            900,-
 •  
 • verandy
 • 11,4m  (FH37, FH75)                                                                                  108500,-
 • 9,4m (FH60)                                                                                                   99800,-
 • 8,4m    (FH52)                                                                                                94400,-
 •  
 • Příplatek za doplňkovou izolaci (celkem 27cm) 11% ze základní ceny domu bez DPH