Zde nadete odpovědi na nejčastější dotazy našich zákazníků. Pokud i přesto nenajdete potřebnou informaci, neváhejte nás kontaktovat.

Jak dlouho stavba trvá?

Výroba domu zabere asi dva až tři měsíce podle velikosti domu a jeho transport a sestavení asi jeden týden. U nás má zákazník možnost nechat si dům vyrobit již během vyřizování potřebných povolení a po získání povolení jej ihned odvést a užívat. Stavět ale začínáme až po složení první zálohy

Jaké má dům izolační vlastnosti

Dřevostavby s izolační vrstvou jsou stavby s nejlepšími izolačními vlastnostmi. Tedy pokud jsou izolované nejen ve stěnách, ale i ve stropě a podlaze. Lajcky řečeno fungují jako polystyrenový box na potraviny. Pokud do něj dáte mražené věci vydrží studené, pokud do takového boxu dáte teplé jídlo, vydrží co nejdéle teplé. Stejně je to i s domem FACE HOME. Pokud uvnitř zatopíte, dům se postará o to aby vám teplo co nejdéle vydrželo (narozdíl od srubu nebo roubenky, které vychladnou velice rychle pokud přestanete topit). Pokud v létě na noc otevřete okna a pustíte chladnější vzduch dovnitř,  vydrží chladnější prostředí v domě po celý den.  Domy FACE HOME mají standardně sílu stěny 13 až 14cm. Dům je možné objednat i nadstandardně izolovaný se stěnami  27cm (konstrukce + 10cm izolační vaty a zateplená fasáda 12cm polystyrenu) a podlahami a stropy zateplenýmí 25cm vrstvou vaty. Navýšení ceny bude 11%.

Mohu si změnit půdorys domu, třeba jen o málo?

Je to možné, ale minimálně. Jedině unifikovaný modulový systém výroby nám dovoluje dostat cenu tak nízko a tak všechny změny je nutné konzultovat.

Mohu změnit počet velikost a počet oken?

Lze měnit jak počet tak i umístění a velikosti a barvy oken.

Mohu chtít jiné umyvadlo nebo třeba sprchový kout?

Ano, v tom případě vám dodáme dům například bez umyvadla, pouze s přípravpou na baterii a odpad a bude vám odečtena naše nákupní cena umyvadla.

Co musí zajistit kupující?

Přípojku vody, elektřiny 220 V a systém odpadu, například jímku na vyvážení.

Děláte také základy?

Ano, zprostředkujeme Vám montáž zemních vrutů. Pokud chce kupující postavit dům na betonové patky musí je zajistit svépomocí, nebo některou místní firmou.

Na základové desk domy nestavíme.

Platí se DPH?

Jak kdy. Ceny jsou bez DPH. Pokud budete kupovat dům za účelem zřízení mobilní kanceláře, nebo například skladu a jste plátci DPH máte možnost vrácení DPH. Dům kupujete jako výrobek plnící funkci stavby bude vám stát účtovat 21% DPH. 

Jak probíhá objednání a placení?

Pokud se rozhodnete pro koupi domu FACE HOME, sejdeme se u nás ve firmě, nebo na pozemku, kde bude realizace a při té příležitosti podepíšeme smlouvu. Před započetím výroby domu platí kupující 50% z ceny jako zálohovou platbu. Po dokončení hrubé stavby je splatná druhá záloha ve výši 30%. A po dokončení celého díla, před expedicí bude kupujícím složena na účet zhotovitele poslední platba ve výši 20%. Pokud máme některý dům hotový a připravený k expedici je možné na základě faktury převést v bance příslušnou částku ve výši 100% a dům si nechat přivést.

Budu mít k domku projekt?

Není v ceně domu. Spojiíme Vás s projektantkou. Pro účely řízení stavebního úřadu stojí projektová dokumentace 24000,- Kč(stavební část)

Krb nebo krbová kamna?

Dům může být doplněn o přípravu prostupů kouřovodu stěnou. U domů typu rodinný dům je toto již standardně v ceně. Komín si poté musíte nechat udělat v místě kominíkem a opatřit revizí

Jaké se FACE HOME vytápí?

Standardně je zde doporučené vytápění olejovými elektrickými přímotopy, nebo kombinací krbových kamen a elektriky. Vzhledem k dobrým izolačním vlastnostem domu a menším rozměrům místností je topení olejovými přímotopy ekonomické.

Nejedná se o dovoz komponentů z asie?

Ne vše je vyrobeno v ČR

Jaké povolení potřebuji od stavebního úřadu?

V případě že stavba domu do 25m2 bude stát na pozemku, kde již rodinný dům stojí pak se jedná o doplňkovou stavbu a nevyžaduje žádné opatření stavebního úřadu. Stejně tak lze postavit i dům do rozměru 25m2 jako zařízení staveniště pro výstavbu hlavního rodinného domu a později u měj požádat o zachování stavby jako trvalé. Pokud stavíte dům nad 25m2 a nebo bude jako jediná stavba na pozemku, potřebujete příslušné povolení stavebního úřadu. Většinou se jedná o územní rozhodnutí, nebo souhlas s umístěním stavby. Z praxe víme, že na  stavby nad 25m2 má každý stavební úřad trochu jiné stanovisko a je tedy potřeba se zeptat na příslušném stavebním úřadě.Stavby na zemních vrutech by měli být akceptovány jako přenosné a bezestop odstranitelné, ale je to také v kompetencích příslušného úřadu. Při dotazování na stavebním úřadu doporučujeme nenazývat zemní vruty zemními piloty (tyto nejsou odstranitelné a znovu použitelné). V případě rodinného domu potřebujete souhlas s ohlášením stavby.